Şanlıurfa'da hurdacılık sektörünün geniş alan kapladığı sektörün kollarından biridir. Şanlıurfa Organize Sanayi/Evren sanayisi gelişmiş, fabrikaların/Otomotiv Ve üretimin olduğu bir bölgedir ve bu sebeple hurda alım satım işlemleri de fazladır.

Sanayi tipi hurda alım satımı,

hurdaların ederi kadar nakit ödemesi yapıldığından dolayı karlı bir iştir ve sürekli nakit para dönüşü olduğundan ekonomiye de katkı sağlar. Tek tek toplanan hurdalar sonrasında büyük alanlarda toplanır ve geri dönüşüme gönderilir.

Bakır veya metal hurdaların ederi alım satımlarda daha fazladır. Ayrıca doğaya atılmayıp geri dönüşüme gönderildiği için hurda alım satım işlemleri doğa dostudur. Sanayi tipi hurda alım satımı haricinde kişiler bireysel olarak da hurda alım satımı yapabilirler.


Sanayi tipi hurda alımı haricinde kişiler dilerlerse tek tek hurda satışı gerçekleştirebilir, eğer araya üçüncü kişilerin girmesini istemiyorlarsa bireysel olarak da satış yapabilirler.

Böylece ek gelir elde etmiş olurlar ya da sürekli hurda alım satımı yapabiliyorlarsa eğer ticarete dökmüş olurlar ve sürekli kazançları haline gelmiş olur.

Şanlıurfa Hurda Alım Yapan Firmalar

Şanlıurfa'da Hurda özelinde ya da diğer bölgelerde hurda alım satımı yapacaksanız eğer internetten arama yaparak bulunduğunuz bölgeye yakın hurda alım satımı yapan firmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hurda alım satımı oturduğunuz bölgeye daha yakın olan firmalarla iletişime geçerseniz daha kazançlı bir iş de olacaktır.


Hurdacılık çoğu insan için yüksek gelirler elde ettiği sürekli bir iş haline gelmiştir. 

  • Dilerlerse tek tek satmak yerine ellerinde biriktirip hurdaları toplu satarak daha yüksek karlar elde edebilirler. 
  • Şanlıurfa hurdacılık sektöründe öncü illerden biridir ve buradaki insanlar için temel kazanç iş kollarından biridir. 
  • Hurdacılık işi yapan insanlarla temas ederek kazancınızı daha da arttırabilirsiniz.
10.03.2021 18:08